SREBRO STUDENTA WF

Miło nam donieść o sukcesie studenta WF PWSZ - Patryka Rusina, który zdobył srebro na Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo, w których startowało ponad 190 zawodniczek i zawodników.

W Kątach Wrocławskich odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo, w których startowało ponad 190 zawodniczek i zawodników. Patryk Rusin w kat.+100 kg reprezentował Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin.

Patryk Rusin w pierwszej rundzie miał los wolny. W drugiej walce pononał przed czasem Krzysztofa Ziółkowskiego z TKS Toruń.  Następnie w starciu o finał pokonał  po 10 sekundach Kamila Kroca z Wojownika Skierniewice. - Patryk wykonał efektowny rzut i ubiegłoroczny  wicemistrz Polski musiał pogodzić się z porażką, a gwardzista  otrzymał oklaski na stojaco od publicznosci - mówi Cezary Wojniusz, trener KSJ Gwardia. Rusin w finale przegrał po bardzo dobrej i wyrównanej walce z Michałem Dudkiem z Wybrzeża Gdańsk.

Według słów trenera  Wojniusza - Patryk Rusin to bardzo pracowity i solidny zawodnik, jest to już jego piąty medal Mistrzostw Polski.

Medale wręczał koszalinianin - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu Marian Tałaj który został powołany na trenera kadry narodowej kobiet. Super decyzja Polskiego Związku Judo szkoda ze tak późno wspaniały trener super czucie, porusza się jak Japończyk po macie ale teraz  nasze kadrowiczki  czeka ciężka praca. Wyniki przyjdą na pewno - twierdzi wychowanek i  uczeń trenera Mariana Tałaja były trzykrotny mistrz Polski Cezary Wojniusz.

Następne zawody judoków to XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo w  Gorzowie Wlkp.