Uniwersytet Trzeciego Wieku - Aktualności

Rok akademicki 2016/2017

 

 

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
wszystkich zainteresowanych Słuchaczy zapraszamy na zajęcia językowe. Pierwsze spotkanie dnia 30 marca (czwartek) godz.13.15.
Odpłatność za kurs 150 zł za 30 godz. lekcyjnych.
(budynek główny PWSZ, numer sali zostanie podany na tablicy UTW)

 

 


 Kameralne spotkanie w Klubie Dyskusyjnym upłynęło na wspomnieniach lat dzieciństwa. W uroczy, nostalgiczny zakątek, "pachnący miodem i lipami" przeniosła nas Pani Stanisława Niziołek, której serdecznie dziękuję za podzielenie się wspomnieniami i przygotowaniem wspaniałej prezentacji

zdjęć z rodzinnych stron.

 

 

 


Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w PWSZ w Koszalinie Święto Kobiet - dzięki Naszym Uroczym Panom, świętują na słodko już od 7 marca!!

      


 

Kolejny Wspaniały Jubileusz, tym razem sto lat dla Pani Violetty Pacholec i Helenki Głowackiej!!! Wielu powodów do uśmiechu!

 

 


Kolejny, wspaniały Jubileusz jednej z naszych Słuchaczek, tym razem 100 lat z okazji "okrągłych" urodzin odśpiewaliśmy Pani Bronisławie Połoczańskiej. Wszystkiego Naj...!!! 

 


Warsztaty filcowania na sucho i na mokro

 

Słuchaczki sekcji plastycznej poznają podstawy tej techniki wykonując samodzielnie niepowtarzalne formy płaskie i przestrzenne oraz ozdoby:
filcowe kwiaty, biżuterię, broszkę, itp.

 

 


Warsztaty z wikliny papierowej


Papier daje szereg możliwości ... Uczestniczki sekcji plastycznej UTW samodzielnie wykonały ciekawe dekoracje i koszyki z wikliny papierowej.

    


Zajęcia komputerowe dobiegły końca :)

Każda Słuchaczka UTW z własnoręcznie wykonanym dyplomem

  


Aktywny Dzień Babci  i Dzień Dziadka

Słuchaczy UTW PWSZ w Koszalinie :)

 

     

Jak zawsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego upłynęło w przyjaznej i wesołej atmosferze. Temat "Tam byłem, to widziałem ..." był okazją do podzielenia się wrażeniami z podróży - Dania, Norwegia a może Afryka,
będziemy kontynuować ten temat więc zapraszam na kolejne spotkanie.

  

 


Słuchacze UTW PWSZ wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr. Eugeniuszem Żuberem - koszalińskim samorządowcem w promocji jego najnowszej książki "Koszalin współczesny na 750-lecie miasta"

 

  


Wigilia UTW PWSZ

W serdecznej atmosferze upłynęło wigilijne spotkanie Słuchaczy,
z kolędowaniem i "nutką" poezji.

    


 

E - kartki świąteczne w wykonaniu Słuchaczy UTW  

uczestników kursu komputerowego :)

 


Na koncercie Bogdana Trojanka i jego zespołu Terne Roma w Variete Muza
były też nasze Słuchaczki UTW PWSZ - warto było!
 
   

 

Uzdolnione muzycznie Słuchaczki UTW PWSZ  brały udział w 1 Regionalnym Przeglądzie Muzykujących  Seniorów Instrumentalistów
który odbył się w Filharmonii Koszalińskiej. 
   

       

 


Uczciliśmy kolejne, okrągłe Jubileusze, tym razem urodziny obchodziły dwie Panie Basie Zielińska i  Spodymek. Najserdeczniejsze życzenia !!

 


Kto to jest "Krampus", gdzie odbywają się wyścigi Mikołajów i mieszkańcy jakiego kraju lubią biegać w czerwonej bieliźnie w Wigilię, kto urządza pochody z "Braterskim Ogniem" lub gdzie świąteczną kolację jada się w KFC?
O tych i innych zwyczajach mogli dowiedzieć się Słuchacze UTW
podczas wykładu dr Moniki Pawłowskiej.

  


Uzdolnione muzycznie Słuchaczki UTW PWSZ  brały udział w 1 Regionalnym Przeglądzie Muzykujących  Seniorów Instrumentalistów,
który odbył się w Filharmonii Koszalińskiej.
   

 

     


W niedzielę 27 listopada część Słuchaczy UTW wybrała się  do teatru na wspaniały, poruszający spektakl „Dom Wschodzącego Słońca”. Przed spektaklem Słuchacze mieli możliwość zwiedzić teatr i poznać jego „życie zza kulis”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Arturowi Czerwińskiemu, aktorowi Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie za zaproszenie do teatru, poświęcony czas i przybliżenie pracy teatru.

 Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji Teatru za wyrażenie zgody na wizytę Słuchaczy UTW, aktorom, pracownikom obsługi za życzliwe przyjęcie.

A wszystkich Koszalinian zapraszamy na spektakl!

       


 "Słuchaczek UTW PWSZ portret własny!"
W trakcie dzisiejszego Klubu Dyskusyjnego była nie tylko rozmowa ale i radosna twórczość! Jacy jesteśmy? Co kochamy?
Co nas cieszy? Co jest ważne a co już nie tak istotne? Na te i inne pytania odpowiadały uczestniczki tworząc niezwykłe plakaty! Zapraszamy do obejrzenia powstałych prac.

 

     

 


Za nami pierwsze zajęcia dodatkowe na UTW PWSZ:

 

Zajęcia plastyczne

Podczas pierwszych warsztatów plastycznych w miłym towarzystwie przygotowujemy się do świąt. Słuchaczki sekcji plastycznej samodzielnie wykonały wyjątkowe ozdoby i kartki świąteczne.

   

 

Zajęcia ruchowe z dr Agnieszką Połaniecką

   

Zajęcia komputerowe

  

 


Kolejne "okrągłe" Jubileusze Naszych Słuchaczek. Urodziny w lipcu obchodziła Pani Regina Sawczuk, we wrześniu Pani Krystyna Barczyk, w październiku Panie Teresa Markowska i Maria Wdowiak-Chmielowiec, w listopadzie już niedługo Pani Krystyna Gamoń. Najserdeczniejsze życzenia!

 


Podziękowania dla Pani Stanisławy Niziołek - bukietem kwiatów podziękowały przedstawicielki Samorządu Słuchaczy UTW Naszej Pani Stasi za prowadzenie w latach 2014/2015, 2015/2016 Kroniki UTW. Każdy kto miał przyjemność czytać i oglądać te "cudeńka" wie ile pracy, zaangażowania i talentu artystycznego wymagało uwiecznienie wszystkich wydarzeń z życia Słuchaczy. Dziękujemy i czekamy na godnych następców!

  


Samorząd Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

PWSZ w Koszalinie na rok akademicki 2016/2017

Przewodnicząca - Pani Irena Sochańska (1 od lewej)

Zastępca Przewodniczącej - Pani Anna Komadowska
                                                           (nieobecna na zdjęciu)

Skarbnik - Pani Violetta Pacholec (1 od prawej)

Sekretarz- kronikarz Facebook`a - Pani Maria Szczepańska
                                                                                                
(w środku)            

Gratulujemy wyboru i życzymy udanej współpracy!

  


Wszystkim Słuchaczom UTW PWSZ dziękuję za pamięć i serdeczności 
w Dniu Nauczyciela. Otrzymałam przepiękne kwiaty
od Pana Brunona, ciepłe słowa przelane na papier piórem
poetki - Pani Stasi a wszystko na kartce osobiście udekorowanej ręką malarki - Pani Jadwigi. Bardzo dziękuję. 

 

Monika Pawłowska 

       4 października 2016r.  odbyła się III Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017  Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. W tym roku akademickim studia na UTW rozpoczęło około 150 osób.
      Rektor Uczelni dr Jan Kuriata serdecznie powitał w przyjaznych murach Uczelni Słuchaczy, którzy kontynuują przygodę z senioralnym studiowaniem oraz równie ciepło osoby, które wstępują do grona UTW. Misją działalności UTW jest wsparcie Słuchaczy w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i pasji;  dbaniu o zdrowie; kondycję  fizyczną i intelektualną. W nadchodzącym roku akademickim w programie UTW znajdą się wykłady z różnych dziedzin wiedzy, zajęcia dodatkowe: ruchowe, plastyczne, komputerowe, a także językowe. Wspólne spotkania i wyjazdy integracyjne.
      Serdeczne życzenia powodzenia w nowym roku akademickim osobiście przekazał Słuchaczom Pan Jan Bętkowski z Koszalińskiej Rady Seniorów oraz Pani Irena Ciesielska - Przewodnicząca Samorządu Słuchaczy z UTW z Politechniki Koszalińskiej.

         Podczas uroczystości nastąpiła symboliczna immatrykulacja  słuchaczy 50+, którzy odśpiewali uroczyste "Gaudeamus" i z rąk Rektora PWSZ odebrali indeksy. Wykład inauguracyjny pt. „O życiu z sensem" wygłosiła prof. Ewa Ryś.  

      W tym roku uczelnia oferuje studentom UTW bogatą tematykę wykładów i różnorodność zajęć  dodatkowych do wyboru.  Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej, społecznej, a przede wszystkim fizycznej osób 50+.

  

  

             

 


 

Informacje z roku akademickiego 2015/2016

 


 

Informacje z roku akademickiego 2014/2015

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06