Dzień Zdrowia i Urody w PWSZ - 24-25 maja 2019

 

Program Dni Koszalina 2019 (w załączniku - wszystkie imprezy w ramach Dni Koszalina)

 

Szczegółowy program Dni Zdrowia i Urody

 

W dniach 24-25 maja 2019r.  w PWSZ w Koszalinie - w ramach corocznych Dni Koszalina - odbyły się Dni Zdrowia i Urody. To były dni pełne atrakcyjnych wydarzeń. Studenci poszczególnych kierunków kształcenia pod opieką wykładowców mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

W piątek 24 maja br. na terenie uczelni swoje stoiska prezentowały wszystkie kierunku kształcenia. W Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej  odbył się pokaz zajęć praktycznych. Młodziez z kierunku pielęgniarstwa badała poziom cukru i pomiar ciśnienia oraz prowadziła instruktaż opatrywania ran. Studenci fizjoterapii przeprowadzali badania postawy ciała i stóp oraz pokaz gimnastyki leczniczej w bólach kręgosłupa, masażu leczniczego ręki i odcinka szyjnego kręgosłupa. Na miejscu można było skorzystać z porad fizjoterapeuty. Studenci dietetyki przeprowadzali analizę składu masy ciała na aparacie In Body 470 i prowadzili konsultacje dietetyczne, a studentki kosmetologii wykonywały masaże dłoni.  

W samo południe na parkingu przed Uczelnią odbył się spektakularny pokaz akcji ratunkowej studentów ratownictwa medycznego we współpracy  ze strażakami  KM PSP w Koszalinie. Studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe rozegrali mecz piłki siatkowej pod hasłem "Zdrowie i bezpieczeństwo". Młodzież z kierunków wychowanie fizyczne i pedagogika prowadziła zajęcia ruchowe, gry i zabawy dla dzieci.

O godzinie 18.00 w Parku im.Książąt Pomorskich odbył się Wieczorny  Bieg Pokoleń. Impreza sportowo–integracyjna skierowana była do miłośników aktywnego trybu życia. W zawodach udział wzięło ok.100 osób: mieszkańców Koszalina oraz studentów i pracowników PWSZ. W związku z tym, że był to bieg organizowany  z okazji jubileuszu uczelni pod hasłem „10 okrążeń na 10-lecie PWSZ” maksymalny dystans wynosił 10 okrążeń czyli 5 km, a minimalny - 1 okrążenie. Zawodnicy sami deklarowali jaki dystans chcą pokonać (przejść lub przebiec). Trasa prowadziła przez  zielone tereny Parku im. Książąt Pomorskich. Na mecie każdy uczestnik biegu otrzymał dyplom i jabłko jako symbol zdrowego trybu życia. Trzy pierwsze miejsca zajęli: pierwsze - Wojciech Zacholski (absolwent kierunku Wychowanie Fizyczne PWSZ w Koszalinie),  drugie – Tomasz Chodorowski (student 3 roku kierunku WF PWSZ w Koszalinie), trzecie – Wojciech Śniadecki (student 2 roku kierunku WF PWSZ w Koszalinie). Najstarszy uczestnik biegu – pan Marian miał 88 lat.

Regulamin Biegu

 W sobotę 25 maja   stoiska uczelniane przeniosły się na parking przy Amfiteatrze.

Swoje umiejętności praktyczne prezentowali studenci pod opieką wykładowców PWSZ. Młodziez kierunku fizjoterapia demonstrowała pokaz masażu leczniczego ręki i odcinka szyjnego kręgosłupa oraz masażu dłoni. Na miejscu odbywały się konsultacje z dietetykiem oraz badanie poziomu cukru i pomiar ciśnienia przez studentów pielęgniarstwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, który prezentowali studenci kierunku ratownictwo medyczne. Punktem kulminacyjnym imprezy było uroczyste krojenie torta  na 10-urodziny PWSZ w Koszalinie.


Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06