If you are interested in spending a study period at our university

If you are interested in spending a study period at our university, please send the application form you can find below to erasmus@pwsz-koszalin.pl

Version english

 


Wykładowcy z uczelni partnerskich w PWSZ


Evangelische Hochschule w Norymberdze

W dn. 11-13.05.2018r. w naszej uczeni przebywała z wizytą w ramach programu Erasmus+ Rektor Evangelische Hochschule w Norymberdze Pani Profesor Dr Barbara Städtler-Mach. W programie pobytu odbyło się spotkanie z władzami PWSZ, zwiedzanie uczelni oraz wykład dla studentów pt. "Godność człowieka - etyczne podejście do opieki".


Daugavpils Universitãte na Łotwie

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 19 – 23 września 2017 roku  w naszej Uczelni w ramach PROGRAMU ERASMUS+ przebywały p.Svetlana Stalidzāne i p.Irēna Kuņicka wykładowczynie z Daugavpils Universitãte na Łotwie. W programie m.in. spotkanie z władzami uczelni, zapoznanie się z naszą ofertą kształcenia, dokumentacją, przebiegiem praktyk zawodowych wymiana doświadczeń oraz zwiedzanie miasta i okolicy.


Evangelische Hochschule w Norymberdze

         W dniach 8-11.05.2017r. w PWSZ w ramach PROGRAMU  ERASMUS+ przebywała prof. dr Helene Ignatzi z Evangelische Hochschule w Norymberdze. Pani Profesor Dr Helene Ignatzi podczas swojej wizyty zwiedziła uczelnię, wygłosiła wykłady dla studentów studiów stacjonarnych naszej uczelni na kierunkach: Pielęgniarstwo, Fizjoterapia i Pedagogika oraz wykład dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.  W programie znalazło się również spotkanie z władzami Uczelni, wykładowcami oraz zwiedzanie miasta Koszalina i najbliższych okolic.


Katholieke Hogeschool Vives, Katholieke Universiteit Leuven z Belgii

            W dniach  4–7.10.2016 roku  w naszej Uczelni w ramach rewizyty PROGRAMU  ERASMUS+ przebywał  wykładowca,  absolwent pielęgniarstwa psychiatrycznego i  doktor filozofii  Henk Vandaele z Katholieke Hogeschool Vives, Katholieke Universiteit Leuven z Belgii.

 

            Profesor  Henk Vandaele wygłosił wykład inauguracyjny pn."Filozofia, religia i eutanazja w oparciu o doświadczenia  flamandzkich domów opieki". Podczas swojej wizyty nasz gość zwiedził uczelnię, przeprowadził wykłady  dla wykładowców i studentów kierunku pielęgniarstwa.

 

            Dr Vandaele  wziął też aktywny udział w debacie pn. „Filozofia, religia, eutanazja” podczas której wraz z ks. bp Krzysztofem Zadarko, psychologiem klinicznym dr Izabelą Grudzień-Pilarczyk dyskutowali nt. eutanazji.  Gość  podzielił się z uczestnikami spotkania doświadczeniem funkcjonowania eutanazji w Belgii, gdzie jest zalegalizowana. Jak stwierdził przypadki eutanazji stanowią do 6 proc. wszystkich zgonów. Przyznał, że eutanazja powinna być dostępna jako możliwość wyboru jedynie za zgodą samego pacjenta. Kategorycznie odrzucił możliwość decydowania o wszczęciu takiej procedury bez wyraźnej woli człowieka chorego. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem, co potwierdziła wysoka frekwencja i dyskusja na sali. 

 

            W programie pobytu znalazło się również spotkanie z władzami koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego oraz  zwiedzanie lecznicy. Gość z Belgii  zwiedził Koszalin oraz Kołobrzeg. 


Ewangelicka Szkoła Wyższa z Norymbergii (Niemcy)

W dniach  9–12 maja 2016 roku  w naszej Uczelni w ramach PROGRAMU  ERASMUS+ przebywały dwie wykładowczynie  z Ewangelickiej Szkoły Wyższej z Norymbergii (Niemcy).  P. prof. Marion Schüssler i p. prof. Helene Ignatzi prowadziły wykłady i warsztaty dla studentów kierunku pielęgniarstwo oraz wzięły aktywny udział w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. W programie pobytu znalazło się również spotkanie w Radiu Koszalin, gdzie  prof. Helene Ignatzi udzieliła wywiadu dotyczącego prowadzonych przez nią badań naukowych oraz podzieliła się swą ulubioną piosenką na potrzeby cotygodniowego programu radiowego „Przystanek kultura – jest taka piosenka”.  Goście z Norymbergi znaleźli również czas na spacer śladami historii Koszalina, spotkanie z ks. Januszem Staszczakiem – proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskej Jezusa Dobrego Pasterza w Koszalinie oraz wycieczkę nad Bałtyk.Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06