V Bieg Erasmusa

Bieg Erasmusa: podium dla studentów PWSZ w Koszalinie

 

W V Biegu Erasmusa, który odbył się 24.09.2021r.  udział wzięło 1800 osób, które wspólnie ustanowiły Rekord Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.

 

Miło nam poinformować, że drużyna PWSZ Koszalin w składzie  studenci WF:  Daniel Osiński, Jacek Wojtalik, Maciej Bachleda, Mateusz Bachleda zajęła 3 miejsce w Polsce  i przebiegła  dystans 11.81 km

 oficjalne wyniki w Biegu Erasmusa :) 

Wspólnie ustanowiliśmy Rekord Polski!

Gratulacje dla uczestników biegu!!

 


       Sztafeta studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie zajęła 3. miejsce w kategorii „dorośli” w tegorocznej, piątej już edycji Biegu Erasmusa. Pobity został zeszłoroczny rekord: w całej Polsce do rywalizacji stanęło ponad tysiąc ośmiuset biegaczy, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, szkoły średnie i dorośli.

      Bieg Erasmusa to ogólnopolska inicjatywa Narodowej Agencji Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności. Jej celem jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także mobilności międzynarodowej. Od dwóch lat, z powodu pandemii Covid-19, bieg organizowany jest w sposób wirtualny: wyznaczonego dnia, o dowolnej godzinie i w dowolnym miejscu, do rywalizacji stają czteroosobowe drużyny, których zadaniem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu w czasie 60 minut. Pobrana na telefon każdego z zawodników specjalna aplikacja rejestruje liczbę przebytych kilometrów i przekazuje informację o wynikach organizatorom. 

          Sztafeta studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie w składzie: Daniel Osiński, Jacek Wojtalik, Maciej Bachleda i Mateusz Bachleda wystartowała 24 września 2021 r., punktualnie o godzinie 16.00, w Wodnej Dolinie. Zawodnikom pomagali w rozgrzewce i dopingowali wykładowcy tej koszalińskiej uczelni, a także koledzy ze studiów. Choć silny wiatr utrudniał bieganie, zawodnicy się nie poddali i wywalczyli podium. Sukces jest tym większy, że w tegorocznej edycji biegu padł rekord Polski jeśli chodzi o liczbę uczestników – wzięło w nim udział aż tysiąc ośmiuset uczestników. Organizatorami Biegu ze strony Uczelni były panie:  Pełnomocnik ds. Erasmus+ dr Agnieszka Kühnl-Kinel i wykładowczyni  PWSZ dr Agnieszka Połaniecka.

Idea Biegu Erasmusa jest szczególnie bliska społeczności drugiej co do wielkości koszalińskiej uczelni. Kształci ona obecnie na dziewięciu kierunkach studiów, z czego większość jest związana ze sportem, medycyną i zdrowiem. Są to, m.in.: wychowanie fizyczne, dietetyka, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne czy tegoroczna nowość – sport, fitness, wellness i spa. Uczelnia przygotowuje też do zawodu przyszłych pedagogów, specjalistów do spraw bezpieczeństwa czy kosmetologów.

 

 

Media o Biegu

  1. Nagranie TKK Max - 28.09.2021
  2. Studenci PWSZ wystartowali w 5 edycji ogólnopolskiego „Biegu Erasmusa” - PRK 24.09.2021
  3. Za nami 5. edycja Biegu Erasmusa w Koszalinie - gk24.pl - 24.09.2021

Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06