Rozgrywki #Superliga6 Koszalin

Zapraszamy studentów PWSZ w Koszalinie do reprezentowania Uczelni w rozgrywkach #Superliga6 Koszalin w sezonie Wiosna 2024

 

Studenci zainteresowani udziałem w rozgrywkach proszeni są o kontakt z wykładowcą kierunku  Wychowania Fizycznego 
mgr Łukasz Duszkiewicz - email: l.duszkiewicz@pwsz-koszalin.pl

 


Rozgrywki - jesień 2023

 


Rozgrywki Jesień 2022
 

W rozgrywkach Jesień 2022 drużyna PWSZ Koszalin zajęła 4 miejsce zdobywajac  12 punktów w 10 meczach. 

Dla zawodników Waldemara Szpakowskiego ten sezon był niezwykle ciężki, ponieważ praktycznie w każdym ze spotkań mieli duże problemy kadrowe. Mimo to udało im się zająć miejsce w pierwszej czwórce w sezonie zasadniczym po bardzo emocjonującym meczu z Projektem-L, wygranym w ostatniej sekundzie. Ekipa studentów z PWSZ w każdym ze spotkań starała się pokazać z dobrej strony, lecz w sytuacji problemów ze składem nie mogli pokazać w pełni swoich możliwości. Jednak udało im się sprawić niespodziankę wygrywając z Atomem. W rundzie finałowej przegrali wszystkie 3 mecze i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli najlepsi strzelcy drużny: Dawid Rybacki oraz Marcin Dubielewicz.

 Drużyna KU AZS PWSZ w zajęła 5 miejsce w Pucharze Polski w Warszawie w rozgrywkach  wiosna 2022. Sukcesem będzie powtórzenie wyniku z ostatniego sezonu,  aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce.

Podczas pierwszego meczu zostały  wręczone  nagrody za poprzedni sezon.

Nasza drużyna dwukrotnie zajęła 2 miejsce, otrzymując pamiątkowe medale i puchary,

a także bony o wartości 600 zł.

Najlepszym strzelcem sezonu został Dawid Rybacki student II roku Wychowania Fizycznego PWSZ w Koszalinie.

Za najlepszego menadżera uznano opiekuna zespołu Waldemara Szpakowskiego.

Gratulacje!  

 


PWSZ Koszalin ćwierćfinalistą Pucharu Polski 2022 Superliga6 w Warszawie 
 

Studenci PWSZ w Koszalinie wzięli udział w turnieju o możliwość gry w europejskich pucharach. W turnieju wzięły udział 24 zespoły z całego kraju.

W pierwszym meczu turnieju nasi przedstawiciele zmierzyli się z ekipą Sancho Panza Wrocław. Mecz od początku był rozgrywany w szybkim tempie, ekipie z Koszalina udało się zdobyć 2 bramki, później rywal zdobył gola kontaktowego, a PWSZ kolejną bramkę na 3:1 i po tym wdało się rozluźnienie, które poskutkowało zdobyciem 2 goli przez Sancho Panza i wynikiem remisowym. Ekipa z Koszalina rzuciła się do ataków, a na efekty nie trzeba było długo czekać! Decydujący cios zadał uderzeniem z daleka Dawid Rybacki, dzięki czemu drużyna w premierowym meczu zdobyła 3 punkty!

Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając w całym turnieju aż 4 spotkania i zaznając tylko 2 porażek. Ostatecznie zajęła 4. miejsce w całym turnieju.

Bardzo dobrze w obronie zagrał Jędrzej Ponurko, na skrzydłach kapitalnie zagrali Dawid Gruchała oraz Maciej Bachleda, a w ataku rządził duet Dawid Rybacki - Krystian Kąkol, którzy zostali wybrani do najlepszej drużyny turnieju.

⚽⚽Szczególne podziękowania należą się studentom PWSZ, którzy grali w meczach i turnieju, Waldemarowi Szpakowskiemu, który zorganizował cały wyjazd i dyrygował grą swojej drużyny przy linii bocznej oraz Rektorowi PWSZ dr. Janowi Kuriacie, który zgodził się na finansowanie wyjazdu studentów do Warszawy.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku drużyna osiągnie jeszcze lepszy rezultat, a może i nawet sięgnie po główne trofeum!

Relacja z Turnieju o Puchar Polski SuperLiga6

 


  Wiosenne rozgrywki #Superliga6 Koszalin w sezonie 2022


Drugie miejsce w rozgrywkach  jesiennych rozgrywkach 2021 #Superliga6 Koszalin zajęła ekipa PWSZ AZS Koszalin, która została objawieniem tego sezonu. Trener Waldemar Szpakowski zmontował bardzo mocną ekipę, która bardzo dobrze rozumiała się na boisku, dzięki czemu wygrali 6 spotkań, a 4 porażki, których zaznali, były nieznaczne. Między słupkami wspaniałe bronił Szymon Rybacki, na obronie rządzili bracia Mateusz oraz Maciej Bachleda. W ataku wspaniale grali Dawid Rybacki oraz Marcin Dubielewicz. Takiego debiutu nikt się nie spodziewał, więc tym większe ukłony dla całej drużyny!
Być może w przyszłym sezonie rzucą wyzwanie Atomowi?

 

PWSZ AZS Koszalin i Sztorm Chłopy z medalami SuperLiga6 Koszalin na koniec jesiennych rozgrywek!

 


W ostatniej kolejce zmagań w ramach rozgrywek SuperLiga6 Koszalin drużyna KU PWSZ AZS Koszalin wygrała dwa mecze zagwarantowała sobie drugie miejsce na koniec rozgrywek.

Królem strzelców Ligi został student 1 roku Wychowania fizycznego  Dawid Rybacki z PWSZ  z liczbą 33 strzelonych bramek, a Marcin Dubielewicz (WF rok 1) zajął 4 miejsce w klasyfikacji strzelców! Dawid został też  4-krotnie wybranym tytułem MVP. Gratulacje!

 


Filmy video z rozgrywek Superliga6 Koszalin:

Graulacje :)

Wyniki i tabela rozgrywek SuperLiga6 Koszalin 

Statystyki 

 

Mecze rozgrywane są w każda środę w godz. 18.00-20.00

Koszalin / Orlik / ul. Staszica 6

 

Informacje o Lidze


Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06