Rozgrywki #Superliga6 Koszalin

Dnia 5.10. 2022 rozpoczęły sie jesienne rozgrywki w 

PWSZ Koszalin zmierzyło się z FC Nsure. Drużyna Waldemara Szpakowskiego zagrała swój pierwszy mecz w tym sezonie i wygrała 17:1.

Drużyna KU AZS PWSZ w zajęła 5 miejsce w Pucharze Polski w Warszawie w rozgrywkach  wiosna 2022. Sukcesem będzie powtórzenie wyniku z ostatniego sezonu,  aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce.

Podczas pierwszego meczu zostały  wręczone  nagrody za poprzedni sezon.

Nasza drużyna dwukrotnie zajęła 2 miejsce, otrzymując pamiątkowe medale i puchary,

a także bony o wartości 600 zł.

Najlepszym strzelcem sezonu został Dawid Rybacki student II roku Wychowania Fizycznego PWSZ w Koszalinie.

Za najlepszego menadżera uznano opiekuna zespołu Waldemara Szpakowskiego.

Gratulacje!  

 


PWSZ Koszalin ćwierćfinalistą Pucharu Polski 2022 Superliga6 w Warszawie 

Studenci PWSZ w Koszalinie wzięli udział w turnieju o możliwość gry w europejskich pucharach. W turnieju wzięły udział 24 zespoły z całego kraju, a najlepszy okazał się Ankier Niedrzwica, który będzie walczył na EuroCup 2022 organizowanym przez European Minifootball Federation!

W pierwszym meczu turnieju nasi przedstawiciele zmierzyli się z ekipą Sancho Panza Wrocław. Mecz od początku był rozgrywany w szybkim tempie, ekipie z Koszalina udało się zdobyć 2 bramki, później rywal zdobył gola kontaktowego, a PWSZ kolejną bramkę na 3:1 i po tym wdało się rozluźnienie, które poskutkowało zdobyciem 2 goli przez Sancho Panza i wynikiem remisowym. Ekipa z Koszalina rzuciła się do ataków, a na efekty nie trzeba było długo czekać! Decydujący cios zadał uderzeniem z daleka Dawid Rybacki, dzięki czemu drużyna w premierowym meczu zdobyła 3 punkty!

Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając w całym turnieju aż 4 spotkania i zaznając tylko 2 porażek. Ostatecznie zajęła 4. miejsce w całym turnieju.

Bardzo dobrze w obronie zagrał Jędrzej Ponurko, na skrzydłach kapitalnie zagrali Dawid Gruchała oraz Maciej Bachleda, a w ataku rządził duet Dawid Rybacki - Krystian Kąkol, którzy zostali wybrani do najlepszej drużyny turnieju.

⚽⚽Szczególne podziękowania należą się studentom PWSZ, którzy grali w meczach i turnieju, Waldemarowi Szpakowskiemu, który zorganizował cały wyjazd i dyrygował grą swojej drużyny przy linii bocznej oraz Rektorowi PWSZ dr. Janowi Kuriacie, który zgodził się na wyjazd studentów do Warszawy oraz zgodził się wesprzeć finansowo cały wyjazd.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku drużyna osiągnie jeszcze lepszy rezultat, a może i nawet sięgnie po główne trofeum!

Relacja z Turnieju o Puchar Polski SuperLiga6

 


  Wiosenne rozgrywki #Superliga6 Koszalin w sezonie 2022


Drugie miejsce w rozgrywkach  jesiennych rozgrywkach #Superliga6 Koszalin zajęła ekipa PWSZ AZS Koszalin, która została objawieniem tego sezonu. Trener Waldemar Szpakowski zmontował bardzo mocną ekipę, która bardzo dobrze rozumiała się na boisku, dzięki czemu wygrali 6 spotkań, a 4 porażki, których zaznali, były nieznaczne. Między słupkami wspaniałe bronił Szymon Rybacki, na obronie rządzili bracia Mateusz oraz Maciej Bachleda. W ataku wspaniale grali Dawid Rybacki oraz Marcin Dubielewicz. Takiego debiutu nikt się nie spodziewał, więc tym większe ukłony dla całej drużyny!
Być może w przyszłym sezonie rzucą wyzwanie Atomowi?

 

PWSZ AZS Koszalin i Sztorm Chłopy z medalami SuperLiga6 Koszalin na koniec jesiennych rozgrywek!

 


W ostatniej kolejce zmagań w ramach rozgrywek SuperLiga6 Koszalin drużyna KU PWSZ AZS Koszalin wygrała dwa mecze zagwarantowała sobie drugie miejsce na koniec rozgrywek.

Królem strzelców Ligi został student 1 roku Wychowania fizycznego  Dawid Rybacki z PWSZ  z liczbą 33 strzelonych bramek, a Marcin Dubielewicz (WF rok 1) zajął 4 miejsce w klasyfikacji strzelców! Dawid został też  4-krotnie wybranym tytułem MVP. Gratulacje!


Kolejny sezon koszalińskiej Superligi rozpocznie się w kwietniu 2022 roku!

 


Zapraszamy studentów PWSZ w Koszalinie do reprezentowania Uczelni w rozgrywkach #Superliga6 Koszalin

 

Studenci zainteresowani udziałem w rozgrywkach proszeni są o kontakt z Kierownikiem Zakładu Wychowania Fizycznego
mgr Waldemarem Szpakowski - email: w.szpakowski@pwsz-koszalin.pl

 

 

Filmy video z rozgrywek Superliga6 Koszalin:

 

 

Graulacje :)

Wyniki i tabela rozgrywek SuperLiga6 Koszalin 

Statystyki 

 

Mecze rozgrywane są w każda środę w godz. 18.00-20.00

Koszalin / Orlik / ul. Staszica 6

 

Informacje o Lidze


Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06