IX Turniej piłki siatkowej o Puchar Rektora PWSZ w Koszalinie

W dniu 15 grudnia 2023 r. odbył się IX Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora dr Jana Kuriaty, prof. PWSZ w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia byli studenci trzeciego roku Wychowania Fizycznego pod kierunkiem dr Małgorzaty Guzińskiej, kierownika zakładu Wychowania Fizycznego Waldemara Szpakowskiego i mgr Adama Nowaka. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Rektor PWSZ w Koszalinie.

 

W zawodach uczestniczyli studenci Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego. Po zaciętych rozgrywkach grupowych wyłoniono półfinalistów turnieju. Walkę o trzecie miejsce stoczyły drużyny pierwszego roku Wychowania Fizycznego i pierwszego roku Fizjoterapii, gdzie zwyciężyli studenci Fizjoterapii, wygrywając w setach 2:0 (15:13; 15:9).

 

W meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się drużyny drugiego i trzeciego roku Wychowania Fizycznego, będące finalistami także poprzedniej edycji turnieju. Studenci trzeciego roku odnieśli ponownie zwycięstwo (2:0) nad swoimi kolegami z drugiego roku, zdobywając główne trofeum.

 

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce -drużyna 3 roku #WychowanieFizyczne 

2 miejsce -drużyna 2 roku #WychowanieFizyczne

3 miejsce –drużyna 1 roku #Fizjoterapia 

 

W meczu o 1 miejsce zmierzyły się drużyny 2 i 3 roku Wychowania Fizycznego, będące finalistami poprzedniej edycji turnieju. Studenci 3 roku odnieśli ponownie zwycięstwo (2:0) nad swoimi kolegami z drugiego roku, zdobywając główne trofeum  Puchar Rektora PWSZ w Koszalinie

 

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

 

Pamiątkowe medale, puchar i słodkości wręczyły przedstawicielki władz uczelni: Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr Magdalena Łuczkowska, Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia mgr Aleksandra Sajek oraz organizatorzy Turnieju: dr Małgorzata Guzińska z Kierownikiem Zakładu WF mgr Waldemarem Szpakowskim.

Turniej z pewnością dostarczył emocji i sportowej rywalizacji, a wszyscy uczestnicy zasłużyli na gratulacje za zaangażowanie i fair play.

Szczególne podziękowania dla studentów III roku Wychowania Fizycznego za sprawną organizację i przebieg turnieju.


Kontakt

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06